Валверде се прости од Барселона

Тренерот кој вчера доби отказ, денеска со отворено писмо се прости од навивачите, управата, фудбалерите на клубот.

Шпанскиот шампион вчеравечер соопшти дека му врачи отказ на Ернесто Валверде и како негов наследник го назначи Кике Сетиен. Денеска Валверде со отворено писмо се прости од навивачите, управата и фудбалерите:

„Драги навивачи на Барселона,
Дојде време да се разделиме. Ова беа возбудливи две и пол години. Имавме моменти за уживање, славевме победи и освојувавме трофеи. Сепак, имаше и моменти кога беше тешко. Сепак, пред се, благодарен сум на поддршката која ми ја дадовте.

Сакам да се заблагодарам и на претседателот и бордот на директори кои ми дадоа можност да ја водам екипата на Барселона. Благодарен сум на сите луѓе со кои работев, за постојаната поддршка која ми ја пружаа но и за односот кој го имаа кон мене. Нормално, сакам да им се заблагодарам на фудбалерите за вложениот труд кој ни донесе четири заеднички трофеи. Од сега и посакувам најголема среќа, исто и на новиот тренер“, стои во писмото на Валверде.

Прочитајте и...  Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Прочитај повеќе

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат

Интервју со Раде Стојановиќ: РК Охрид има најдобра одбрана во лигата, заедно со навивачите до нови победи!

Фидан Коминовски

Надал: Потребна ни е вакцина, а не доживотно дистанцирање!

Слободен печат

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат