12 C
Скопје

Вакво нешто сигурно не сте виделе: Не постои збор со кој би се опишал фустанот на Карди Би

Пејачката Карди Би знае да изненади со своите модни комбинации, а последната од нив привлече големо внимание. Во недостаток на црвени теписи и гламурозни забави, Карди ја искористи можноста да оди на шопинг во необичен фустан потпишан од Пјер-Луи Оврај. Сигурно многумина се свртеле откако 28-годишната музичарка прошитала во Беверли Хилс во тоа што одбрала да го носи.

Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia
Profimedia

Карди отишла на шопинг со сопругот Офсет, со кого неодамна се смири и го повлече барањето за развод во тесен проѕирен фустан со необичен дизајн. Проѕирниот материјал ги откри и нејзините тетоважи, а необичниот вез на страните и околу вратот дополнително го истакна необичниот крој на фустанот. Таа дури комбинираше заштитна маска за лице со својот стајлинг, а на нозете имаше црвени потпетици.

Прочитајте и...  Анџелина Џоли ја продаде сликата на Черчил која ѝ ја подарил Бред Пит

Пејачката минатата година поднесе барање за развод од раперот со кого ја има ќерката Култура Кијара Цефус, за да го повлече само два месеци подоцна. Ова не беше прв пат Карди да се премислува за врската со Офсет. Во декември 2018 година, Карди раскина со Офсет, па се предомисли два месеца подоцна.

Тие се во брак три години, а Карди сакаше да се разведе со Офсет поради нивните постојани расправии.

Поврзани вести

Анџелина Џоли ја продаде сликата на Черчил која ѝ ја подарил Бред Пит

Слободен Печат

Кристина Бошнакова ни препорачува: Израдувајте ги најблиските со превкусен колач од чоколадо и шумско овошје

СП.

Д-р Крстеска: Со протоколот на липосукциска исхрана, мастите се претвораат во енергија

Јасмина Кантарџиева Димков

„Фрајле“ добија конкуренција: „Камби“ е новиот сплитски машки состав кој добро пее и уште подобро изгледа

Слободен Печат

„Дајте музика“ со стари и нови македонски хитови за сите генерации

СП.

Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија ги збунија обожавателите: За шест месеци повторно станаа родители?

Слободен Печат

Остави Коментар