Вакво нешто немате видено: Цеца пее на ромска свадба во Рим, а бакшиш пристигнува од сите страни! (ВИДЕО)

Познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ пред неколку дена заедно со својата ќерка Анастасија, опатуваа во Рим. Тие најпрво шетаа низ Рим, а подоцна фолк-ѕвездата пеела на една ромска свадба која се одржала во луксузна куќа во главниот град на Италија.

Цеца била облечена во црвен фустан, а штом се фатила за микрофонот, таа направила забава за паметење.

Пејачката ги „редела“ своите хитови“, а сватовите и младоженците уживале во нејзиното пеење.

Се разбира, Цеца добила и добар бакшиш, а тоа може да се види и на снимките од свадбата.

Цеца не го криела задоволството што пее на ова веселба.

– Ромска свадба во Рим. Прекрасни луѓе, преубава прослава – напишала пејачката на Инстаграм.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Колкава е опасноста да се заразите со корона кога седите на иста маса со заболен од ковид-19?

На свадбената веселба во Рим била и Анастасија Ражнатовиќ, која за оваа прилика облекла златен фустан.

Погледнете неколку снимки од свадбената прослава на која пееше Цеца:

 

View this post on Instagram

 

#cecaraznatovic #ceca

A post shared by cecavideo (@cecavideo) on

Поврзани вести

Кое чоколадо има психоактивно, дури и антибактериско дејство врз луѓето?

Слободен Печат

ФОТО: Неговата обожавателка го славела 101-от роденден, а тој и испратил шишиња текила

Слободен печат

Почина Спенсер Дејвис: Гитаристот кој помогна во популаризирање на американскиот блуз во Велика Британија

Слободен Печат

Имате ист хороскопски знак со партнерот? Еве што треба да знаете…

Слободен печат

Нов документарен филм: Бракот на принцезата Дајана и принцот Чарлс од првиот ден бил „вистински пекол“

Слободен Печат

ФОТО+ВИДЕО: Тајната на костимот на Џеки Кенеди: Го носела дури 24 часа по атентатот на претседателот, а еве зошто е „под клуч“ до 2103-та година

Слободен печат

Остави Коментар