Вакцината Фајзер предизвика уште еден скандал меѓу Србија и Косово: Косовските власти не знаат како Србија успеа да ги внесе вакцините во српските општини

Основното обвинителство во Митровица започна да собира информации за воведување вакцини против КОВИД-19 во северните општини на Косово, потврди за Радио Слободна Европа, главниот обвинител во Митровица, Шикри Сила. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber Тој рече дека првично се водат истраги и собирање информации за да се утврди дали фармацевтски производи влегле во … Продолжи со читање Вакцината Фајзер предизвика уште еден скандал меѓу Србија и Косово: Косовските власти не знаат како Србија успеа да ги внесе вакцините во српските општини