Вака се сака другар: Панчо отпатува дури во Неапол да го бодри Елиф Елмас (ФОТО)

Велат дека другарите се и во добро и во лошо секогаш заедно. За среќа аренби-артистот Панчо од ДНК овој пат беше на гости во Неапол за добро, односно да му даде поддршка на нашиот фудбалски бисер – Елиф Елмас.

Како што веќе знаете, младиот Елиф за првпат дебитираше на натпревар од Лигата на шампионите за неговиот Наполи и влезе во 75. минута.

Вицешампионот на Италија го пречека тимот од Ливерпул и го испрати со два гола во мрежата.

Панчо го бодреше Елиф од трибината, а друштво му правеа таткото и братот на младиот фудбалер.

Аренби-артистот објави фотографии од неговата посета на Сан Паоло, а во коментар под фотките тој посвети неколку реченици за нашиот фудбалер.

Прочитајте и...  Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа - Направете го сами!

Погледнете:

(За да ги погледнете и другите фотографии одете десно на стрелката)

 

View this post on Instagram

 

Yesterday was one of the best nights of my life, thanks to this young gentleman @elifelmas24. Even though he is a big star and one of the best young players in the world, he is so humbled and he never forgot where he came from. I also had the chance to meet his father & his younger brother, and I immediately saw what real parenting looks like. Thank you for everything you’ve done for me Elmas, from the bottom of my heart. I owe you big one. 🙏❤️🇲🇰🇹🇷 . . . #djpancho #eljifelmas #pancho #elifelmas #dnk #ssnapoli #sscnapoli #football #soccer #macedonia #македонија #италија #italy #napoli #neapol #positivepeople #positivevibes #sport #follow #thankfull #goodtime #awsome #happy #amazing #goodlife #napolifans

A post shared by Dj Pancho / DNK (@djshortypofficial) on

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат