Вака ли треба да изгледа центарот на еден главен град? (ГАЛЕРИЈА) – Слободен печат
Ваш аголВи Препорачуваме

Вака ли треба да изгледа центарот на еден главен град? (ГАЛЕРИЈА)

Во редакцијата на „Слободен печат“ пристигнаа фотографии од жители на општина Центар, поточно од улицата „Аминта Трети“ и околните улички. Тие се жалат поради негрижата на општинските власти за чистотата и санацијата на штетите во општината.

„Руинирани тераси кои можат да ви паднат на глава, хаварисани возила кои непотребно заземаат места на паркинзите, кабли кои висат од сите страни, а за ѓубре да не збориме. Надлежните треба да излезат од колите и да прошетаат по улиците за да видат во каква состојба се.“, велат граѓани од општина Центар.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close