Вака изгледа типичниот автоотпад во Дубаи! (видео)

Отпадите за автомобилите ретко се поврзуваат со весело расположение. Таму се испраќаат возила кои веќе не се во можност да се возат на патиштата.

Сепак, ние сакаме да погледнеме барем еден автоотпад… како во Дубаи.

„Ferrari 458 Italia“ ќе ви посакa добредојде, а веднаш до него е и „Lamborghini Hurracan“. Сепак, двата модела се во ужасна состојба!

Овие суперавтомобили изгледаат неверојатно несоодветно на ова место. Кога ќе разбереш што им се случило, почнува да се „крши“ срцето на секој љубител на автомобили.

Еден од најинтересните примероци е новиот „Ferrari 812 Superfast“, кој исто така не е бесмртен.

Постојат уште неколку автомобили „Rolls-Royce“, „Masareti“ и „Porsche“, додека „Mercedes“ го има во изобилство.

Прочитајте и...  Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Видеото ќе ви ја пренесе атмосферата која е необична средина за нашите простори и пошироко во светот, но целосно е вообичаена за Дубаи:

Прочитај повеќе

Мора да го подготвите за вашите најблиски: Домашен леб со билки!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска: Спокојот на Пелистер ме подготвува за нови музички дела

Слободен печат

Дознајте зошто не треба да ги фрлите семките од лимон!

Васко Спасоски

Познатата терапевтка советува: Во овој случај подобро е да го сокриете неверството!

Слободен печат

Џеј Ло со храбра спортска комбинација максимално ги истакна своите облини! (ФОТО)

Слободен Печат

Сакаше да поразговара со принцот Чарлс, но се возбуди и се струполи на земја – Принцот не стигна ниту да му подаде рака (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Убавата бисексуална Афроамериканка е новата „Batwoman“

Слободен печат

Една од најчудните туристички атракции во светот: Ѕирнете во „Катедралата на отпадот“ (ФОТО)

Слободен печат

Фасцинантна приказна украсена со долгогодишно прераскажување: Кралот Умберто и неговиот одамна изгубен „двојник“

Слободен печат

Кралски правила кои не смее да ги прекрши ниту кралицата Елизабета

Слободен печат

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ја враќа вашата кожа децении наназад: Маска за лице која е посилна од ботокс! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат