Вака изгледа кога 18 МАЛИ ПАНДИ слават прв роденден (ФОТО) - Слободен печат

Вака изгледа кога 18 МАЛИ ПАНДИ слават прв роденден (ФОТО)

Во еден природен резерват во Кина се славеше првиот роденден на 18 младенчиња на џиновски панди.

Прославата се одвивала на отворено, со декорации, соодветна храна и многу подароци. Најсмешниот момент било кога малите мечиња почнале самите да ги отвораат кутиите.

Тие љубопитно гледале наоколу и биле видно збунети од многуте бои на декорациите.

панди
Фото Профимедиа
панди
Фото Профимедиа

Прочитај повеќе

Идеи за прослава на детски роденден: Нека биде настан за паметење!

Слободен печат

Знаете ли да преговарате со вашиот тинејџер?

Слободен печат

Како да си играте со вашето бебе од 0 до 6 месеци?

Слободен печат

Модни трикчиња за да го скриете стомакот

Слободен печат

НАШИ МИЛЕНИЦИ: Цезар, толку голем, а толку питом

Слободен печат

Модни лекции што ни ги дава Кејт Мидлтон

Слободен печат

Остави Коментар

8 − three =

Прочитај повеќе

Мезе кое го носи духот на Мексико, пробајте го префинетото гвакамоле (рецепт)

Слободен печат

10 важни совети за користење на маскара

Слободен печат

Природни лекови против затнат нос, пробајте – делуваат

Слободен печат

ПОНИЖУВАЧКИ: Откриен прекарот кој кралската фамилија го користела за Меган

Слободен печат

Популарниот доктор посвоил две девојчиња, а потоа почнал БИЗАРЕН ЕКСПЕРИМЕНТ: Уште од 10 години ги „разубавувал“ (ФОТО)

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Јасмина Кантарџиева Димков