Вака изгледа кога 18 МАЛИ ПАНДИ слават прв роденден (ФОТО) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Вака изгледа кога 18 МАЛИ ПАНДИ слават прв роденден (ФОТО)

Прославата се одвивала на отворено, со декорации, соодветна храна и многу подароци.

Во еден природен резерват во Кина се славеше првиот роденден на 18 младенчиња на џиновски панди.

Прославата се одвивала на отворено, со декорации, соодветна храна и многу подароци. Најсмешниот момент било кога малите мечиња почнале самите да ги отвораат кутиите.

Тие љубопитно гледале наоколу и биле видно збунети од многуте бои на декорациите.

панди
Фото Профимедиа
панди
Фото Профимедиа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close