Вајда: Многумина се љубоморни на доминацијата на Новак

Маријан Вајда веќе 15 години е тренер на Новак Ѓоковиќ и е најзаслужен за сите успеси на српскиот тенисер бидејќи е со тенисерот во освојувањето на сите 20 грен слем титули. Во последните две години, Вајда не е единствен тренер на Ѓоковиќ, дел од стручниот штаб е и легендарниот хрватски тенисер Горан Иванишевиќ,  и двајцата … Продолжи со читање Вајда: Многумина се љубоморни на доминацијата на Новак