Во четврток дезинсекција против ларви од комарци – Слободен печат
ВестиСкопје

Во четврток дезинсекција против ларви од комарци

Од Градот ги известуваат пчеларите на време да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите

Авионска дезинсекција против ларви и комарци на подрачјето на Град Скопје ќе се изврши во четврток во раните утрински часови.

Како што информираат градските власти, истиот ден, во текот на денот, ќе се изврши и терестрична дезинсекција (од земја) против ларви од комарци.

– Доколку временските услови не го дозволуваат вршењето на дезинсекцијата, таа ќе се изврши првиот нареден ден, кога временските услови ќе бидат поволни, во истиот термин, истакнуваат од Град Скопје.

Од Градот ги известуваат пчеларите на време да ги преземат потребните мерки за заштита на пчелите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close