УЖИВАЈТЕ: Скубе – Дибиров, спектакуларна комбинација со фантастичен финиш! (ВИДЕО)

Словенечкиот плејмејкер кој воедно имаше прекрасно гол шоу, без гледање успеа да го пронајде руското крило кој стрелаше на ефективен начин…

Без сомнение се очекува овој потег можеби и да се најде меѓу најдобрите пет на колото, по подолго време Вардар повторно на ЕХФ тв изборите…

Македонскиот и европски шампион и во тешки кризни и финансиски моменти се крева кога е најпотребно, денеска во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје каде што грмеа играчите, но и навивачите, беше обезбедено осминафиналето со победата над Мотор Запорожје (38:28).

Во текот на целиот меч „црвено-црните“ го контролираа резултатот и на крајот заслужено се радуваат на бодовите, а се надеваме ќе ги има уште во последните две кола против Порто и Монпеље.

А освен бодови, зошто да не и убави голови, потези, каков што еден од мечот Вардар-Мотор одвои ЕХФ тв…

Прочитајте и...  Џејмс: Безбедно можеме да ја завршиме НБА сезоната

„Спектакуларна комбинација со фантастичен финиш“ – така гласи насловот на видеото и фантастичната игра на вардаровите играчи, Сташ Скубе кој прекрасно асистираше без гледање до Тимур Дибиров, а овој си поигра на еден ефективен начин го матираше противничкиот голман.

Прочитај повеќе

Позитивен случај на коронавирус ги одложи подготовките на Работнички

Слободен печат

Тотенхем ги казни грешките на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ла Лига“: Барди стрелаше во поразот на Леванте! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деветти гол на „Гранде Пандев“ во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат

Хамилтон најдобар на Штаерска, дебакл на Ферари! (ВИДЕО)

Слободен печат

Алиоски и Лидс се многу блиску до учество во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ѓоковиќ со најголеми шанси, „кралот на земјата“ само трет фаворит на „Ролан Гарос“!

Слободен печат

Барса до крајот на сезоната без Гризман!

Слободен печат

Сејдини: Првата лига ќе брои 12 клубови

Слободен печат

Присутните делегати го усвоија финансискиот план – буџет на ФФМ

Слободен печат

Поп Ацев исплива соло маратон во чест на легендата Нико Нестор

Слободен печат

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат