Ужасно семејно насилство во Велес: Млада жена е ранета, сопругот ѝ пукал во стомакот

25-годишна велешанка со прострелна рана во стомакот рано изутрина е примена во велешката болница, јавуваат локалните медиуми. Инцидентот го потврдија и од СВР Велес, од каде велат дека во младата жена пукал нејзиниот невенчан сопруг. Добиј ги најважните вести, бесплатно на Viber -Денеска во 07:46 од страна на Итната медицинска помош е пријавено дека кај … Продолжи со читање Ужасно семејно насилство во Велес: Млада жена е ранета, сопругот ѝ пукал во стомакот