УЖАСНО! Еве што се случува со ЗЕТОТ кој си ја уби жената и нејзините родители во Нови Сад!

Полицијата повеќе од 24 часа интензивно трага по 37-годишниот Горан Јанковиќ од Нови Сад, кој вчера околу осум часот наутро во страшен масакр ја уби својата сопруга Мирјана, како и нејзините родители Бранислав и Нада.

И покрај полициските напори и блокади во Нови Сад во текот на речиси целиот вчерашен ден, Јанковиќ и понатаму не е порнајден.

Вчера над Нови Сад летале и полициски хеликоптери, а министерот на полицијата Небојша Стефановиќ вчера изјави дека постојат одредени индиции околу тоа каде се наоѓа Јанковиќ и дека се очекува наскоро да биде уапсен.

Интензивната потрага по убиецот, чие брутално злосторство ги шокираше сите жители на Нови Сад, но и Србија и регионот и понатаму е во тек.

Прочитајте и...  Меркел: Мора храбро и решително да дејствуваме

За злосторството да биде уште поморбидно, тој тоа го направил пред своите малолетни деца.

Нивниот постар син, кој имал 10 години, откако Јанковиќ побегнал од домот, го повикал својот вујко и му кажал дека  татко му ги убил неговите мајка, баба и дедо.

Прочитај повеќе

Полицијата во Хамбург употреби водени топови против демонстрантите, еден полицаец е повреден (ВИДЕО)

Алек Стојковски

Илјадници Израелци протестираа против планот за анексија на Нетанјаху

Слободен печат

Болсонаро по стапките на Трамп: Претседателот се закани дека Бразил ќе ја напушти СЗО

Слободен печат

Одржана втората комеморација во Редфорд, родниот крај на Џорџ Флојд

Слободен печат

Неофашистите предизвикаа нереди во Рим, фрлаа шишиња и петарди по новинарски екипи (ВИДЕО)

Слободен печат

Антонов: Потполна глупост е дека Москва им помага на провокаторите на протестите во САД

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Судири меѓу полицијата и демонстрантите во близина на Даунинг стрит: Полицаец падна од коњот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ангеловска: Стапката на невработеност во првото тримесечје од 2020 изнесува 16,2 отсто и е историски најниска

Слободен печат

Истражување: Повеќе од 70 отсто заразени не го пренесувале коронавирусот, тој се ширел на собири во затворен простор

Слободен печат

Партијата на Меркел се противи на одлуката на Трамп за повлекување на 9.500 војници

Слободен печат

Пазарните инспектори поднеле девет пријави за непочитување на протоколите за работа на угостителските објекти

Слободен печат

Ново жариште на коронавирусот во Иран: Бројот на заразени зголемен заради една свадба

Слободен печат