УЖАСНА СМРТ НА ПОЗНАТАТА ЈУТЈУБЕРКА: Загинала на електричен тротинет - Слободен печат

УЖАСНА СМРТ НА ПОЗНАТАТА ЈУТЈУБЕРКА: Загинала на електричен тротинет

Британската јутјуб-ѕвезда Емили Хартриџ загинала откако ја удрил камион додека возела електричен тротинет, а со тоа е доведена во прашање безбедноста на овие тротинети како превозни средства.

Таа го водеше популарниот канал „10 причини зошто“. Најпрво полицијата не го соопштила идентитетот, но нејзините пријатели и момчето потврдиле дека загинала на прометна улица, откако во неа удрил камион.

Ова е прва смрт во Британија, а најверојатно и во Европа која вклучува електричен тротинет. Во исто време, уште еден тинејџер е во критична состојба поради несреќа со електричен тротинет.

Поради ова Велика Британија ќе ја преиспитува безбедноста на тротинетите, како и ограничувањата каде тие смеат да се движат.

Прочитај повеќе

За анонимна клиентка од Абу Даби направено е чудо од венчаница: На неа има преку 200.000 „Сваровски“ кристали! (ВИДЕО)

Слободен печат

Адел со припреми за нов музички материјал!

Слободен печат

Неа ја исмејувал, а Џенифер ја голтал со поглед! Анџелина Џоли бесна по скандалозното однесување на Бред Пит! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачката Сани објави фотка во бикини, а се пофали дека и покрај празниците, таа изгледа ТОП! (ФОТО)

Слободен печат

Трагичниот живот на принцезата Алис, свекрвата на кралицата Елизабета Втора (ВИДЕО)

Слободен печат

Вдовицата на Шабан Шаулиќ се отселила од вилата на Дедиње: Имала две причини, а еве на кого ја издала… (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 2 =

Прочитај повеќе

Памела Андерсон се мажи по петти пат! Новиот сопруг е 22 години повозрасен од неа! (ФОТО)

Слободен печат

Пејачот одговори на шпекулациите дека е болен: „Имав операција на вратот што ми ги уништи нервите“ (ФОТО)

Слободен печат

Погледнете како изгледала Богдана Ражнатовиќ пред сите естетски операции! (ФОТО)

Слободен печат

Центарот за Социјални работи поднесе кривична пријава против Северина!

Слободен печат

Ирина Шајк и Бредли Купер конечно се договорија околу старателството!

Слободен печат

Ќе има нов „Кум“, а Ал Пачино е во главната улога!

Слободен печат