Ужасна повреда на Љорис, лош ден за Тотенхем! (ВИДЕО)

Во својот осми натпревар оваа сезона во Премиер лигата фудбалерите на Покетино го претрпеа и третиот пораз. На гостувањето кај послаборангираниот Брајтон европскиот вицешампион Тотенхем загуби со убедлив резултат 3:0.

Нил Мопе го отвори резултатот уште во третата минута, потоа зголеми Арон Коноли после нешто половина час игра, а конечниот епилог го постави Коноли со вториот погодок во 65 минута на „Ејмекс“ стадионот.

Уго Љорис успеа да спречи една топка да влезе во неговата мрежа, но е и во следниот момент. Во незгоден пад доживеа страшна повреда на левиот лакт, францускиот голман врескаше од болка и веднаш му беше укажана лекарска помош.

Прочитајте и...  Интервју со Раде Стојановиќ: РК Охрид има најдобра одбрана во лигата, заедно со навивачите до нови победи!

Тотенхем во генералниот пласман се наоѓа на шестото место со 11 бодови, 10 помалку зад водечкиот Ливерпул, а Брајтон после втората победа се искачи на 12 позиција со девет бодови.

„Петлите“ барем во досегашниот дел од сезоната се далеку од ланската форма кога стигнаа дури до финалето од Лигата на шампионите и станува уште поголем притисокот кон менаџерот Маурицио Покетино.

Прочитај повеќе

Манчестер јунајтед се подготвува за сензационален потег, трансфер со кој би ја шокирал јавноста

Слободен печат

Барселона најде купец за Дембеле

Слободен печат

Педро ја продолжува кариерата во Серија А!?

Слободен печат

Шундовски е нов тренер на Ал Рајан

Слободен печат

„Кралски“ 105 милиони евра за новото бундеслигашко чудо!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Физичарите и натаму го проучуваат ремек-делото на Роберт Карлос! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Велкоски со „златни“ букви запишан во историјата на Сараево

Слободен печат

Сезоната во НБА лигата ќе заврши во октомври!?

Слободен печат

Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар во финале: Голот на Циндриќ во последните секунди против Барселона! (ВИДЕО)

Слободен печат

Позитивен тест нема да откаже трка во Формула 1

Слободен печат

Барнс: Манчестер јунајтед премногу живее во минатото!

Слободен печат