2 C
Скопје

Ужасна експлозија го потресе Белград: Има повредени

Во населбата позната како Петлово Брдо  денес се слчи силна експозија. Српските медуми соопштија дека експлодирала боца со плин. Во Раковица, на улицата Опленашка, денес експлодира шише со гас.

Екипа за брза помош е на терен. Според досегашните информации во експлозијата биле повредени две жени, кои биле пренесени во Ургентниот центар.

Засега не е познат степенот на нивните повреди.

На терен се и пожарникарите.

Прочитајте и...  САД: Русија ги блокира напорите Сирија да одговара поради употреба на хемиско оружје

Поврзани вести

Турција во февруарска офанзива против Даеш и ИСИС приведе 165 осомничени за тероризам

Слободен печат

Израел крои планови како да ги заштити од апсење офицерите од војната во 2014 година

Цунами од потресни снимки од ужасот во Нов Зеланд ги преплави социјалните мрежи

Слободен печат

Повторно ставена во функција модуларната болница во Клиничкиот центар

Слободен печат

Ужасен напад во Црна Гора: Насилници врежаа крст на градите на ЛГБТ лице и му ги повредија гениталиите

Слободен печат

Филипче: Во текот на овој месец ќе почне имунизацијата на населението

Слободен печат

Остави Коментар