УЖАС: Жена тепа дете во скопска игротека (ВИДЕО)

Игротеката „Дежа ву“ во трговскиот центар Капитол, на социјалните мрежи сподели видео од нивната безбедносна камера, на кое се гледа како три деца играат, а жена зема едно дете од нив и го тресе, му удира шлаканици, па го фрла на стол.

Од игротеката апелираат за помош, како и надлежните органи да преземат мерки за овој немил настан, а жената бараат да се идентификува, а потоа да биде соодветно казнета.

-Бевме сведоци на случај каде жена малтретира мало дете. Случајот е пријавен во полиција, тоа што е објавено на нашата страна е само дел од видеото. Имаме петминутно видео, но незнаеме дали жената е мајка, негувателка, дали е во некакво крвно сродство. На видеото се гледа како детето се гуши, жената го носи под едниот од реквизитите- бродот, но тоа не се гледа на снимката, меѓутоа целото видео е предадено на полицијата- велат од игротеката за ТВ Сител.

Прочитајте и...  Заев: Реконструиравме над 30 здравствени установи, продолжуваме да инвестираме во здравството

 

Прочитај повеќе

ССМ бара сабота и недела да се неработни, породилно отсуство една година и зголемување на минималната плата

Слободен печат

ЕУ се противи на смртната казна во САД

Слободен печат

Заев: Повторниот очаен обид на ВМРО-ДПМНЕ да ги заплашат граѓаните со федералзиација е доказ дека губат!

Слободен печат

Новите еколошки автобуси пуштени во сообраќај

Слободен печат

Петровска: Специјалци околу гласачките места – проценките на старешините, а не Чулев ќе одлучуваат за обемот на полициско присуство на изборниот ден (ВИДЕО)

Слободен печат

Истражување: Австријците сакаат да се врати задолжителната обврска за носење маски

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Една приколица песок да се изблокира патот: Нова аудио снимка открива како Милошоски и Јанкулоска блокирале гласачи

Слободен печат

Најголем дневен пораст на новозаразени во Израел, речиси 1.500 нови случаи на коронавирус

Слободен печат

Негативни се сите тестови на српските туристи на грчкиот остров Евија

Слободен печат

Црна Гора ги засили инспекциите поради прекршувања на мерките во угостителските објекти

Слободен печат

Деркоски: Ги повикувам граѓаните масовно да излезат на гласање, да не се плашат за своето здравје

Слободен печат

Трајанов: И СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се директно инволвирани во злоупотребата на системите за прислушување, кривична одговорност за клиентелизмот (ВИДЕО)

Слободен печат