Ужас во струмичко Иловица: Татко пријавил обљуба врз ќерката

Фото: Архива на Слободен печат

Вчера во 18.00 часот во СВР Струмица од полициски службеници е повикан С.Д.(28) од село Иловица, струмичко постапувајќи по претходна пријава од жител на струмичко село дека на 02.09.2021 околу 21.00 часот тој (С.Д) извршил обљуба врз ќерката на пријавителот.

По расчистување на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Видео на денот