14 C
Скопје

Ужас во Скопје: Пијан се нафрлил врз ќерката и извршил обљуба врз неа

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 62-годишен скопјанец, осомничен за кривично дело – Родосквернавење од член 194 став 1 од Кривичниот законик.

-Осомничениот, на 9 ноември во неговиот дом, започнал да консумира алкохол, по што се нафрлил и извршил обљуба врз неговата ќерка. Оштетената се противела и го туркала, но не успеала да се оттргне од осомничениот- наведува ОЈО Скопје.

Јавниот обвинител до судијата на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје достави предлог за определување мерка притвор, поради опасност од бегство, можност осомниченниот да влијае врз сведокот/оштетената и можност тој да го повтори делото.​

Поврзани вести

Работник пријавил физички напад од претпоставениот во Кавадарци

Слободен печат

ВИДЕО| АСОМ: Нема потреба да се дислоцираат обложувалниците, влезот за малолетни и сега е забранет

Игор Дедовиќ и Стеван Стаматовиќ се убиените Црногорци со македонски пасош кои прошверцувале кокаин во вредност од над 300 милиони евра

Слободен печат

305 санкционирани возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

Слободен печат

18 прекршување на забраната за движење, 441 санкции за неносење маска

Слободен печат

Обвинение против Гостиварец за ширење расистички и ксенофобичен материјал на Фејсбук

Слободен печат

Остави Коментар