УЖАС ВО РАДИШАНИ: Моторџија пред училиште прегазил деветгодишно дете

Денеска во утринските часови пред основното училиште „Ацо Шопов“ во скопската населба Радишани се случила несреќа, кога моторџија прегазил деветгодишно дете, пренесува СДК.МК. 

Детето за време на големиот одмор ја минувало улицата Радишанска на пешачки премин, при што било прегазен од моторџија.

Детето е пренесено во болницата „Св. Наум Охридски“ со повреди на ногата, но е надвор од животна опасност.

Градоначалникот на Општина Бутел Веле Смилевски изјавил дека несреќата се случила пред полициската патрола која стоела пред училиштето.

Прочитајте и...  Загина совозач на патот Велес-Прилеп

Прочитај повеќе

Поради отказ се заканувал дека ќе ги „дигне“ во водух автобусите и вработените во туристичка агенција

Слободен печат

Уапсени крадци на велосипеди во Скопје

Загина совозач на патот Велес-Прилеп

На патот Брвеница-Тетово повреден велосипедист од моторџија кој го напуштил местото на инцидентот

Слободен печат

Тешко повреден пешак во Скопје

Двајца повредени во сообраќајка кај Желино

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Охриѓанец наместо да седи во изолација предизвикал тепачка

Слободен печат

Скопјанец утрово со секира ја нападнал сопругата, па бил пронајден мртов во нива!

Слободен печат

Повреден полицаец од Куманово кој се обидел да уапси штипјанец

Слободен печат

Воз удри во пешак кај Визбегово

Загина возач од Стојаково

Странец паднал од зграда во изградба