Ужас во Мексико: Фудбалер уби судија за време на натпревар

Насилството на фудбалските терени доби нова димензија откако во Мексико е убиен фудбалски судија за време на натпревар и тоа од фудбалер.

Според пишувањето на мексиканскиот весник „Ел Насионал“, Џонатан Г., фудбалер на локална нисколигашка екипа, го удрил и оттурнал судијата Ернан Ернандез кој при падот удрил со главата на земја и 15-тина останал да лежи без свест.

Насилството на фудбалските терени доби нова димензија откако во Мексико е убиен фудбалски судија за време на натпревар и тоа од фудбалер.

Судијата итно бил префрлен во болница каде, и покрај напорите на лекарите, им подлегнал на повредите.

Според весникот полицијата набрзо пристигнала на лице место при што сите, како виновник, го посочиле 23. годишниот Џонатан Г. кој веднаш заврши во притвор.

Весникот исто така наведува дека фудбалерот, покрај обвинението за кривично дело, на товар му се става и тоа што не сторил ништо за да му помогне на несреќниот судија Ернандез.

Прочитајте и...  Тенисерка објави слика од своите гради и порача: „Не е за помлади од 18“! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Беше позитивен на Ковид-19, па се самоуби клупскиот лекар на Ремс!

Слободен печат

„ЌЕ ПРЕЖИВЕАМ“: Актуелна легендарна снимка на Новак Ѓоковиќ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Најголемите пет фудбалски „кражби“ во 21 век! (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје дел од иницијативата „Спортистите против коронавирусот“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Гарлик: Ќе останеме без пари доколку не продолжи Премиер лигата!

Слободен печат

Тенисерка објави слика од своите гради и порача: „Не е за помлади од 18“! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

УЕФА демантира дека ЛШ мора да заврши до 3 август

Слободен печат

Европски шампион во одбојка на плажа си најде „соиграч“ во карантин! (ВИДЕО)

Слободен печат

Поранешен македонски борач позитивен на коронавирус

Слободен печат

Помош за четири семејства од македонските фудбалски надежи (ФОТО)

Слободен печат

Горбок: Ни ветија одговори во април, загрижени сме за иднината на Вардар!

Слободен печат

Еклстон: Би било ужасно Хамилтон со осум трки да биде шампион!

Слободен печат