УЖАС ВО КАЊОНОТ МОРАЧА: Девојка се слизнала и паднала во провалијата

Несреќата се случила синоќа околу 21 часот недалеку од манастирот „Морача“, на патот Подгорица-Колашин.

Од полицијата навеле дека девојката излегла од автомобилот, се слизнала и паднала во амбисот.
Таа патувала со нејзината сестра и со уште две момчиња и кога се случил немилиот настан, тие биле застанати за да се одморат.

Пожарникарите со часови се обидувале да стигнат до нејзиното тело.

Прочитајте и...  Белата куќа: Единствено Трамп има право да се повика на Законот за бунт

Прочитај повеќе

Филипче: Околу 15 семејства вкупно носат околу 90 проценти од новозаразените (ВИДЕО)

Слободен печат

ВО ЖИВО: Филипче ќе информира за состојбата со коронавирусот во државава

Слободен печат

Дука: Битката со невидливиот непријател ја добивме, но не и војната

Слободен печат

Активисти за човекови поднесоа тужба против Трамп

Слободен печат

Штипските текстилни и кожарски фабрики ја почитуваат уредбата за забрана за работа

Слободен печат

Петровска: Ќе следуваат кривични за случајот во винаријата Чардак на „Боемска“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗ: Во последните 24 часа регистрирани 180 нови случаи на ковид-19

Слободен печат

Големи гужви во Охрид и Дојран, Петровска најави ригорозно спроведување на мерките

Слободен печат

Двајца доктори сопружници од „Систина” позитивни на КОВИД-19

Слободен печат

ИРИ: Заев ужива поголема доверба кај граѓаните од Мицкоски

Слободен печат

Заев му одговори на Ахмети: Ако ДУИ има ваков услов, нема да биде дел од идната Влада

Слободен печат

СЗО: Пораст на бројот на заразени по олеснување на мерките, пандемијата не е завршена

Слободен печат