УЖАС ВО КАЛИФОРНИЈА: Четири лица убиени, откако напаѓач упаднал во двор и почнал да пука (ВИДЕО) – Слободен печат
ВестиПланета

УЖАС ВО КАЛИФОРНИЈА: Четири лица убиени, откако напаѓач упаднал во двор и почнал да пука (ВИДЕО)

Три лица се пронајдени мртви во дворот, а четвртиот им подлегнал на повредите во болница.

Најмалку четири лица загинаа, а 10 се повредени откако непознат сторител влегол во двор на приватна куќа, каде една група гледала спортски натпревар и почнал да пука.

Инцидентот се случи синоќа во градот Фресно, Калифорнија.

Три лица се пронајдени мртви во дворот, а четвртиот им подлегнал на повредите во болница.

Другите шест повредени се хоспитализирани и во добра здравствена состојба.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close