18 C
Скопје

Ужас во Германија: Маж си ги убил сопругата и ќерките, ја запалил куќата, па извршил самоубиство

Спасувачките служби пронајдоа пет беживотни тела после пожар во една куќа во западна Германија, а полицијата се сомнева дека станува збор за повеќекратно убиство и самоубиство во фамилијата, пренесува АП.

Пожарникарите за време на интервенција вчера пронашле пет тела во запалена куќа во германскиот град Радеформвалд, во близина на Вупертал, а утврдено е дека станува збор за 41-годишен маж, неговата 37-годишна сопруга, ќерките на возраст од една и четири години и 77-годишната мајка на сопругата, чии имиња не се наведени.

АП наведува дека полицијата и обвинителите соопштиле денеска дека според првите податоци од истрагата се верува дека мажот го убил остатокот од семејството, ја запалил куќата, а потоа си нанел смртни повреди со нож, а како мотив се наведуваат лошите брачни односи.

Извор: АП

Поврзани вести

Денеска се регистрирани 135 нови случаи на Ковид-19

Слободен печат

ВИДЕО| Менкиноски: Фамозната белешка на АНБ не е доказ во постапката против Јордан Камчев

ВИДЕО| Најмалку 40 мртви меѓу кои и деца во напад на училиште во Авганистан

Горан Наумовски

Папата Франциск повика на прекин на насилството во Ерусалим

МИА Агенција

ЕК нема да нарачува вакцини од АстраЗенека по јуни

МИА Агенција

Во Германија од денеска ослободување од мерките за вакцинираните

МИА Агенција

Остави Коментар