6 C
Скопје

Ужас во Црна Гора: Маж се разнесе со бомба пред обвинителството во Цетиње

Денес, 61-годишен маж од Цетиње, Д.Д. изврши самоубиство активирајќи рачна бомба пред зградата на обвинителството во Цетиње, соопшти црногорската полиција.

Самоубиството се случило на влезот во зградата на ова обвинителство.

За време на несреќата, никој од вработените во Основното државно обвинителство Цетиње не бил присутен, ниту од граѓаните.

Прочитајте и...  Оставка на лидерот на италијанската Демократска партија Никола Зингарети

Поврзани вести

САД: Русија ги блокира напорите Сирија да одговара поради употреба на хемиско оружје

Слободен печат

Ќучук: Комисијата за надворешни работи на ЕП го усвои Извештајот за напредокот на Северна Македонија на патот кон ЕУ

Слободен печат

Османи им се заблагодари на гласачите: Историската победа им припаѓа на граѓаните на Косово

Илинка Иљоска

Бурна ноќ за полицијата и инспекторите: Испразнета салата „Јане Сандански“ – 150 навивачи од трибините испратени дома

Мирослава Бурнс

Стефоска: Охрид треба да биде стратешка цел и грижа на сите

Слободен печат

Започна евакуацијата на жителите: Нов силен земјотрес со јачина од 8,0 степени близу Нов Зеланд

Слободен печат

Остави Коментар