Ужас во Австралија: Мајка ја прегазила и усмртила својата 17-месечна ќерка

Џеси Сигерн од Јужна Австралија ја прегазила својата 17-месечна ќерка Ана Сигерн со семејниот автомобил на нивната фарма, при што девојчето починало.

До инцидентот дошло кога мајката заедно со најстарата ќерка Грејс се враќале дома, кога со автомобилот удрила во својата најмала ќерка, пренесува британски „Sun“.

– Ја видов кога ја направив грешката и знаев дека ја нема повеќе- рече мајката.

Ана била најмлада од трите деца, братот Џек (3) и сестрата Грејс(5).

Џеси истотака апелираше до родителите да забават, да не брзаат, да го искористат тој додатен момент и да им дадат последна прегратка на децата пред да излезат од дома.

Полицијата соопшти дека и покрај напорите на лекарите, девојчето починало на лице место.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Полицијата во Австралија уапси 44 мажи кои поседувале и споделувале материјали со злоупотреба на деца

Поврзани вести

Ердоган: Турција ќе размисли за воведување нови мерки за борба против ковид-19

Слободен печат

Казнети 983 лица кои не носеле маска

Слободен печат

Полскиот претседател Анджеј Дуда позитивен на коронавирус

Слободен печат

Во Парагвај пронајдени тела во фаза на распаѓање кои пристигнале во контејнер од Србија (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Наскоро ќе ставиме крај на пандемијата, Бајден ја преувеличува ситуацијата

Слободен печат

Георгиевски: Историската комисија има направено големо поместување напред

Слободен печат

Остави Коментар