УЖАС: Двегодишна ќерка ја убила својата МАЈКА! Мажот ја пронашол Јулија без свест и ќеркичката како вришти во кола!

Ужасна смрт и се случи на младата мајка од Белорусија, Јулија Шарко (21) кога нејзината двегодишна ќерка случајно ја убила.

Јулија Шарко ја извлекувала својата ќерка низ прозорецот од автомобилот кога девојчето случајно го притиснала копчето за затворање на прозорецот. Тој автоматски почнал да се затвора и да го притиска вратот на Јулија, а таа почнала да се гуши.

Набрзо потоа мажот Артур ја пронашол жената без свест, додека ќеркичката врескала во кола. Веднаш го искршил прозорецот, ја извлекол надвор и ја однесол во болница во Брест. За жал по осум дена таа починала.

„Мозокот и бил неповратно оштетен заради вклештување на крвните жили“, се наведува во лекарскиот извештај.

Прочитајте и...  САД: Нов дневен рекорд на новозаболени, се воведуваст построги мерки и казнуваат за неносење маски

Полицискиот инспектор Дмитриј Ивањук изјави: „Млада жена ги посетуваше пријателите со семејството во Старо Село. Нејзиниот сопруг ја пронашол во несвест на 31 август околу 16:30 часот по локално време. Вратот и бил притиснат од прозорецот на автомобилот”.

Потоа била пренесена во регионалната болница во Брест со знаци на механичко задушување и траума.

Во тек е истрагата за детали поврзани со нејзината смрт.

Прочитај повеќе

Царовска: Кондово ја добива првата детска градинка

Слободен печат

Во Солун принудно слетал авион по пожар во пилотската кабина

МИА Агенција

Канада суспендира договор за екстрадиција со Хонг Конг

Слободен печат

СЗО: Првите резултати за лек против Ковид-19 за две недели

Слободен печат

Јанушев: Промоција и поддршка на македонските компании за настап на странски пазари

Слободен печат

Лукаревска: Со бокс во лице на жена не се “исправа” држава

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дојче Веле: Западен Балкан има големи очекувања од Берлин, кои ни теоретски не можат да се исполнат

Слободен печат

Петар Богојески: Доста ни е од импровизации со кои живееме веќе 30 години

Слободен печат

Шахпаска: Продолжуваме да ја градиме нашата земја по европски пример, современа инфраструктура за современа држава

Слободен печат

Невремето си го направи своето: Чаирчани ловеа риби на улиците (ВИДЕО)

Слободен печат

Безос го урна и сопствениот рекорд: Светската економија се урива, а најбогатиот уште побогат

Слободен печат

Интервју со психолог Штерјовска: Коронавирусот ја изеде „старата реалност“, „новото нормално“ зависи од нас

Весна Тодоровска