УЖАС: Двегодишна ќерка ја убила својата МАЈКА! Мажот ја пронашол Јулија без свест и ќеркичката како вришти во кола!

Ужасна смрт и се случи на младата мајка од Белорусија, Јулија Шарко (21) кога нејзината двегодишна ќерка случајно ја убила.

Јулија Шарко ја извлекувала својата ќерка низ прозорецот од автомобилот кога девојчето случајно го притиснала копчето за затворање на прозорецот. Тој автоматски почнал да се затвора и да го притиска вратот на Јулија, а таа почнала да се гуши.

Набрзо потоа мажот Артур ја пронашол жената без свест, додека ќеркичката врескала во кола. Веднаш го искршил прозорецот, ја извлекол надвор и ја однесол во болница во Брест. За жал по осум дена таа починала.

„Мозокот и бил неповратно оштетен заради вклештување на крвните жили“, се наведува во лекарскиот извештај.

Прочитајте и...  Трамп критикуваше двајца Врховни судии за нивните либерални ставови

Полицискиот инспектор Дмитриј Ивањук изјави: „Млада жена ги посетуваше пријателите со семејството во Старо Село. Нејзиниот сопруг ја пронашол во несвест на 31 август околу 16:30 часот по локално време. Вратот и бил притиснат од прозорецот на автомобилот”.

Потоа била пренесена во регионалната болница во Брест со знаци на механичко задушување и траума.

Во тек е истрагата за детали поврзани со нејзината смрт.

Прочитај повеќе

Спасовски: Нема да ги одложуваме манифестациите, ќе ги следиме препораките на Кризниот штаб

Албанија: 13 сомнителни случаи за коронаврус – сите негативни

Слободен печат

Големи инциденти на грчките острови Лезбос и Хиос, над 60 повредени

Слободен печат

Д-р Караџовски: Едно позитивно лице не значи ризик за населението, медицинските служби се подготвени

МИА Агенција

ОФИЦИЈАЛНО: Потврден првиот случај на коронавирус во Македонија

Слободен печат

Прес-конференција на Спасовски, Филипче и Караџовски во Владата (ВО ЖИВО)

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ДИК ги повика граѓаните да извршат увид во Избирачкиот список до 11 март

Слободен печат

Потврден коронавирус во Македонија

Слободен печат

Во Подгорица превентивно поставени шатори поради коронавирусот

Слободен печат

Трамп ги продолжи санкциите против Кремљ

Слободен печат

На 1ви Март започнува новата наградна игра на Макпетрол, „ВЕРНА секогаш со Вас!“

Слободен Печат

Министерот Адеми на чело на владината делегација на одбележување на годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски во Мостар

Слободен печат