УЖАС: Боксер со „рекорд 26-0“ доживеа тежок судир! (ФОТО)

Светскиот шампион во велтер категорија Ерол Спенс е тешко повреден во страшна сообраќајна несреќа која се случи во Далас.

Спенс при голема брзина со своето „Ферари“ излета од патот, автомобилот целосно беше уништен откако се преврте неколку пати.

Полицијата во Далас соопшти дека боксерот е префрлен во болница во тешка состојба, но докторите очекуваат да преживее 29-годишниот спортист.

Во својата професионална боксерска кариера имал 26 борби од кои 21 ги заврши со нокаут, а пет со одлука на судиите.

Прочитајте и...  Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Прочитај повеќе

Ливерпул извиси за Вернер и социјалните мрежи збудалеа со шегите на нивна сметка

Слободен печат

Расистичките коментари на сопругата му донесоа отказ на Катаи

Слободен печат

Вујовиќ од Загреб си замина поради – круши и цреши

Слободен печат

Премиер лигата ќе размисли дали да ја блокира продажбата на Њукасл

Слободен печат

Барселона го загуби трпението: Последна понуда за Лаутаро

Слободен печат

Попович, Џентри, Карлајл, Дантони… нема да смеат да ги водат екипите во продолжение од сезоната

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Можев да бидам како Меси и Роналдо, ама не сакав

Слободен печат

Конте има супер играчи, но и најлоши резерви во Серија А

Слободен печат

Андонова потпиша нов договор со Леванте

Слободен печат

Милосављев до Периќ: Најдобриот голмански тренер, ментор и животен учител!

Слободен печат

Официјално закажани првите мечеви, повторно Премиер лига од 17 јуни!

Слободен печат

Човекот кој го „пензионираше“ Тајсон, сега работи како шумар! (ВИДЕО)

Слободен печат