Утрово продолжи потрагата по момчето кое исчезна во Преспанското езеро

Потрагата по 16 годишното момче која синоќа беше привремено прекината поради временските услови, продолжи утринава.

Во Полициска станица Ресен на 2 август во 18,18 часот од Итната медицинска помош беше пријавено дека во туристичката населба „Претор”, во водите на Преспанското езеро исчезнал 16 – годишен малолетник од Ресен.

Според очевидците, до давањето дошло откако три млади капачи се возеле на педалинка. Од непознати причини педалинката се превртела. Двајцата млади капачи со пливање излегле на површина, а едното од децата не излегло од водата.

 

Прочитајте и...  Четвртиот пакет мерки тежок 350 милиони евра за најпогодените сектори и категории на граѓани

Прочитај повеќе

Облачно време со сончеви периоди

Слободен печат

Виц на дено: Туѓи грешки

Слободен печат

Нова снимка од инцидентот со полицијата во Битола (ВИДЕО)

Слободен печат

Лекарите веќе ни од колегите не се безбедни: Во Куманово доктор нападнал колега, тој избегал низ прозор

Слободен печат

Филипче: Со жалење ја примив веста, дека уште еден медицински работник ја изгуби битката со ковид-19

Слободен печат

Ким Џонг-ун често знае да биде суров: Еве што сѐ е казниво со смрт во Северна Кореја

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Моментот на ужасот: Се појави снимка од падот на украинскиот авион (ВИДЕО)

Слободен печат

Полицијата приведе разбојник од Арачиново кој извршил четири кривични дела

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Слободен печат

Нови мерки во три црногорски града: Воведен ноќен карантин, забранети се домашни посети

Слободен печат

„Доброволците развиваат антитела“: Завршува втората фаза од испитувањата за вакцина од „Вектор“

Слободен печат

Моди: Индија ќе произведе вакцини со цел да му помогне на целиот свет

Слободен печат