10.8 C
Скопје

Утрово најзагадено во Битола 2

Мерните станици ширум земјата покажуваат дека утринава во Битола 2 е најзагадено и тоа со 136 µg/m3.

По Битола 2, најзагадено е во Миладиновци со 127 µg/m3, па Тетово со 96 µg/m3.

Потоа по степенот на загаденост следуваат Струмица, Ректоратот и Гази Баба, во кои загаденоста е на нешто пониско ниво.

Поврзани вести

СИПА упадна во просториите на Централната изборна комисија на БиХ

Илинка Иљоска

Тегелтија: На БиХ и требаат добри вести од Брисел, а тоа е кандидатски статус

Илинка Иљоска

Словенците предвидуваат дека до јуни ќе ја зауздаат короната: „800.000 луѓе се веќе заштитени“

Слободен печат

Мехмети: Предлог законот за дивоградби е политички договор меѓу Заев и Мицкоски

Слободен печат

Мицкоски: Се сомневам дека ќе добиеме датум за преговори

Слободен печат

Брнабиќ: Од дијалогот Белград – Приштина зависи стабилноста на целиот регион

Слободен печат

Остави Коментар