6 C
Скопје

Утре сончево, со умерена облачност и со слаб ветер

Времето утре во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Во утринските часови ќе дува слаб до умерен северен ветер, но во текот на денот ќе го промени правецот во југоисточен и ќе биде со слаб интензитет.

Минималната температура ќе биде во интервал од -8 до 2, а максималната ќе достигне од 6 до 12 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност која во текот на денот ќе се намалува. Минималната температура ќе се спушти до -4, а максималната ќе достигне до 7 степени.

Од понеделник ќе се задржи стабилно време со пониски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштаат под -5 степени. Во понеделник, како и во втората половина од следната седмица по одделни котлини ќе има појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот. Во вторник ќе дува умерен северен ветер. 

Прочитајте и...  Кампања „Со точак за клима“ за поголема свест за намалување на последиците од климатските промени

Поврзани вести

Бугарија не попушта: Блокирани ЕУ заклучоците за цел Западен Балкан

ФОТО ГАЛЕРИЈА: Убиецот на словачкиот истражувачки новинар осуден на 25 години затвор

И.И.

Лиса Шаќири до лидерот на Левица: Апасиев најдобро е да не им се обраќа на Албанците, сè додека е вака настроен кон нив

СП.

Директорот на скопската Зоолошка е позитивен на Ковид – 19

Слободен печат

Аеродром и Ново Лисиче попладневно останаа без парно греење

Слободен печат

Во Албанија починати 17 лица од Ковид-19 и 705 новозаразени за 24 часа

Слободен печат

Остави Коментар