Утре слетува првиот авион на „Еуровингс“ од Штутгарт до Охрид – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Утре слетува првиот авион на „Еуровингс“ од Штутгарт до Охрид

Се очекува летот на „Еуровингс“ со првите патници од Штутгарт да слета во 9:25 часот.

Oд ТАВ Македонија соопштија дека утре на охридскиот аеродром Св. Апостол Павле, ќе им посакаат добредојде на патниците на првиот лет од Штутгарт до Охрид со авиокомпанијата „Еуровингс“.

Настанот ќе се одржи в понеделник, 1 јули 2019, со почеток од 8:30 часот на платформата на Охридскиот аеродром.

На настанот е најавено да зборуваат г.Алпер Ерсој, генерален директор на ТАВ Македонија; г.Томислав Тунтев, директор на Агенцијата за цивилно воздухопловство и г-ѓа Живка Ангелоска, претседател на Советот на Општина Охрид.

Се очекува летот на „Еуровингс“ со првите патници од Штутгарт да слета во 9:25 часот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close