Утре РКЕ ќе одлучува за новите цени на горивата

Како секој понеделник, така и утре Регулаторната Комисија за енергетика ќе врши промена на цените на горивата.

Во првиот ден од оваа недела РКЕ ја смени цената на горивата во Македонија.

Бензините и дизелот се за половина денар поскапи, според најновата одлука за која реши на седница Регулаторната комисија за енергетика, па така, Дизелот и ЕУРОСУПЕР БС 98 се поскапи за половина денар и се точат на бензинските низ Македонија за 60.5 денари, дизелот и 69,5 денари за 98 октанскиот СУПЕР.

Цената на ЕУРОСУПЕР БС 95 е 67 денари по литар.

Останува да видиме дали веќе од вторник ќе возиме поскапи или поевтини горива.

Прочитајте и...  Минеаполис донесе забрана за задушување на лице за време на приведување

Прочитај повеќе

Познато кој ќе учествува, а кој ќе ги бојкотира изборите во Србија

Слободен печат

Реакции на Мета, Рама и Баша по постигнатиот договор за изборната реформа

Слободен печат

Две лица починаа, 125 нови случаи на Ковид 19 и 8 оздравени пациенти

Слободен печат

Уште 800 текстилни работници треба да се тестираат во рамките на скринингот во Штип

Слободен печат

Ахмети: Време е да се обединиме за Албанец премиер

Слободен печат

Вучиќ ја поздрави одлуката на Приштина, верува дека може да се воспостави добар деловен однос меѓу двете земји

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Гејтс: Теориите на заговор не можат ни да се демантираат затоа што се толку глупави и чудни

Слободен печат

Манчевски: Судот ќе каже која е казната којашто треба да ја плати Мицкоски за неговото неодговорно однесување (ВИДЕО)

Бојана Нојиќ

Филипче до медиумите: Непримерно е да се шпекулира со податоци од оние кои треба да обезбедат прецизна информација за јавноста

Слободен печат

Во Париз забранет и третиот протест планиран за денес

Слободен печат

Еден смртен случај и еден новозаболен од Ковид-19 во Прилеп

Слободен печат

Најмалку 17 лица се во домашна изолација поради контакт со заразената жена од Дебар

Слободен печат