Утре дератизација во Општина Бутел

Во текот на утрешниот ден во Општина Бутел ќе се врши пролетна дератизација. Со дератизацијата ќе бидат опфатени населбите Бутел 1 и Љуботенски Пат. Додека, во понеделник со дератизацијата ќе бидат опфатени Бутел 2, Скопје север и Визбегово.

Од прес-службата на Општина Бутел информираат дека правецот на дератизација е од север кон југ заради поголема ефикасност во уништувањето на глодарите.

Оттаму посочуваат дека ќе бидат дератизирани 1.200 шахти со по два мамци.

Инаку, вчера се вршеше дератизација од северниот дел на општината кај местото Јазирски мост, а беше опфатена и населба Радишани.

Прочитајте и...  Над 63 милиони случаи на коронавирус во светот од почетокот на пандемијата

Поврзани вести

Турција воведува полициски час и целосно „заклучување” за викенд

И.И.

ЦУК предлага Собранието да ја продолжи кризната состојба

Слободен печат

Хенкок: Во Англија повторно го држиме вирусот под контрола

И.И.

ВМРО-ДПМНЕ: Дефокусот на СДСМ од прашањето за што преговара Заев со Софија нема да успее

Слободен печат

Првиот човек на Католичката црква во Албанија, монсињор Френдо ја доби битката со Ковид-19

И.И.

Во Германија ќе се воведуваат даночни олеснувања за лицата кои работат од дома

И.И.

Остави Коментар

MacedonianAlbanian