Утре дел од скопската општина без струја – Слободен печат
ВестиСкопје

Утре дел од скопската општина без струја

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците во општина Бутел.

Од РЦУК Скопје информираат дека во периодот од 8.05 до 10.15 часот без струја ќе бидат корисниците од улиците 11, 15, 17, 18, 32, 50, 54, 58, 60, 62, и дел од улица „Радишанска” во Општина Бутел.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close