9 C
Скопје

Утре без вода дел од корисниците во општина Центар

ЈП „Водовод и Канализација-Скопје” известува дека утре поради исклучување на стари водоводни мрежи на улиците „Питу Гули” и „Караорман”, без водоснабдување ќе бидат дел корисниците во Центар.

Без вода ќе бидат жителите на улицата „Питу Гули”, и дел од корисниците на улиците „Ганчо Хаџипанзов”, „Леринска” и „Ловќенска”.

Водоснабдувањето во тој дел од Скопје ќе биде од 09:00 часот до завршување со активностите, информира ЈП „Водовод и Канализација-Скопје”.

Прочитајте и...  Богдановиќ: Министерството за транспорт и врски треба да ни ги дообјасни методологиите како да пристапиме, бидејќи елаборат е општ поим

Поврзани вести

Поранешна полицајка од Минесота обвинета за ненамерно убиство за време на рутинско запирање на возило

Слободен печат

Турски суд нареди ослободување на новинарот Ахмет Алтан

Слободен печат

Ново истражување носи лоши вести: Бразилскиот вид се менува за да ја намали ефективноста на вакцините

Слободен печат

Вучиќ ја назначи Невена Јовановиќ за нов амбасадор на Србија во Северна Македонија

Слободен печат

Бектеши: Законот за финансиска поддршка за исплата на плати ќе биде изгласан утре

Слободен печат

Нов опасен предизвик на ТикТок го одзема животот на дванаесетгодишно момче од САД

Слободен печат

Остави Коментар