Утре без вода четири улици во Ѓорче Петров – Слободен печат
ВестиСкопје

Утре без вода четири улици во Ѓорче Петров

Поради реконструкција на водоводна цевка од фи 150 мм на улица Кузман Шапкарев, утре без водоснабдување ќе бидат потрошувачите од истата улица како и улиците Беас Куле, Гостиварска и Анастас Коцарев, сите во Општина Ѓорче Петров.

Како што соопшти РЦУК Скопје, по известување добиено од ЈП „Водовод и Канализација“, прекинот во водоснабдувањето ќе трае од 9:00 часот изутрина до заваршување на работите.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close