-8 C
Скопје

Утре без струја жителите на село Варвара

Од „ЕВН Македонија” АД известуваат дека утре, е планиран технички зафат во електро-системот во општина Студеничани во градот Скопје.

Поради зафатот, без електрична енергија ќе останат корисниците од селото Варвара, и тоа во периодот од 9-14 часот. 

Прочитајте и...  Повеќе од 40 милиони дози вакцини против ковид-19 се искористени, Израел убедливо најмногу

Поврзани вести

Србија ја започнува имунизацијата со вакцини од четири производители

Слободен печат

Поради полициска вежба патот кон Пониква во прекин

Слободен печат

ВИДЕО: По трауматичните сведоштва за сексуалните злодела на Мика Алексиќ, Балканот масовно го споделува ова видео од новинарката Јелена Обучина

В.Т.

Царовска: За реформите имаме силна поддршка од меѓународната заедница

Слободен печат

„Ековита” против изградба на гасна централа од комунален отпад во Неготино

Слободен печат

Последните денови на Трамп во Белата куќа

Слободен печат

Остави Коментар