Утре без струја неколку скопски општини – Слободен печат
ВестиСкопје

Утре без струја неколку скопски општини

Од РЦУК по известување од ЕВН информираат дека прекинот на снабдувањето со електрична енергија е поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Без електрична енергија утре неколку часа ќе останат корисниците во делови од општините Бутел, Центар, Чаир и Карпош.

Од РЦУК по известување од ЕВН информираат дека прекинот на снабдувањето со електрична енергија е поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа.

Од 08.15 до 12 часот без струја ќе бидат корисниците од дел од ул.„Натанаил Кучевишки”, дел од улица „Хоши Мин” и улица „Краишка” во општината Бутел, а од 08.30 до 12 часот, корисниците од СРЦ Кале и околни објекти на улица „Лазар Личеновски” во општината Центар.

Од 9 до 12 часот без струја ќе бидат корисниците од улица „Мара Междуречка” и улица „Иван Манолев” во општината Чаир, а од 9 до 13 часот корисниците од булевар „Партизански одреди” зграда број 153 во општината Карпош.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close