Утре без струја делови од општините Сарај, Карпош и Ѓорче Петров и повеќе скопски села

Струја / Фото: МИА

ЕВН Македонија и Регионалниот центар за управување со кризи информираат дека утре (недела) од 04 до 08 часо без електрична енергија ќе останат повеќе скопски села и населби од општините Сарај, Карпош и Ѓорче Петров.

Според соопштението струја нема да имаат корисниците од с.Волково, с.Кондово, с.Горно и Долно Свиларе, с.Грачани, с.Радуша, с.Дворце, с.Копаница, с.Рашче, с.Бојане, с.Сарај, с.Глумово, с.Грчец, с.Шишево, с.Арнакија, с.Паничари, с.Раовиќ, с.Ласкарци, с.Љубин, с.Буковиќ, с.Матка, Карпош 3, Карпош 4, дел од Влае, дел од Хром, Момин поток, Злокуќани, дел од Козле, дел од Нерези и Тафталиџе (општините Сарај, Карпош и Ѓорче Петров).

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот