-2 C
Скопје

Утре без струја делови од општина Гази Баба

Поради технички зафат во електро-системот во градот Скопје, утре без струја ќе бидат делови од општина Гази Баба.

-Во периодот од 07:45 до 15:30, без струја ќе останат дел од корисниците во населба Стајковци и тоа улиците „Ванчо Велковски”, ул.со број 5, со број 6, бр.8, ул со број 9, бр. 10 и „Алија Авдовиќ” под ул со бр.4, во општина Гази Баба, информираат од РЦУК Скопје.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Брус Ли е жив и живее во Карпош три!

Поврзани вести

На одбележувањето на 22-годишнината од масакрот во Речак целиот државен врв на Косово оддаде почит на жртвите, само Вилијам Вокер е отсутен за прв пат

Илинка Иљоска

ВИДЕО: Мигрантите во БиХ спасија жена од сигурна смрт

Илинка Иљоска

Холандската влада падна по скандалот што доведе до зголемување на невработеноста, банкрот и бројни разводи

И.И.

Шефот на иранската дипломатија Зариф: Планетата Земја ќе биде подобро место за живеење без Трамп

Слободен печат

ВИДЕО I Северна Кореја го покажа новото „најмоќно оружје“: САД се најголемиот непријател

И.И.

Прв контакт меѓу досегашната и идната администрација на САД: Мајк Пенс и честиташе на Камала Харис

Слободен печат

Остави Коментар