Утре без струја делови од општина Гази Баба

Поради технички зафат во електро-системот во градот Скопје, утре без струја ќе бидат делови од општина Гази Баба.

-Во периодот од 07:45 до 15:30, без струја ќе останат дел од корисниците во населба Стајковци и тоа улиците „Ванчо Велковски”, ул.со број 5, со број 6, бр.8, ул со број 9, бр. 10 и „Алија Авдовиќ” под ул со бр.4, во општина Гази Баба, информираат од РЦУК Скопје.

Прочитајте и...  Град Скопје: Се гради вело-конектор на улицата „Никола Парапунов“

Поврзани вести

ВИДЕО: Ова е младата пратеничка на која Дачиќ и отстапи микрофонот за пеење

Илинка Иљоска

Италија пријави најмногу заболени во еден ден, речиси 25.000

Слободен печат

Со позитивен корона тест, но лесни симптоми и Марјан Забрчанец

Строгите мерки во Ирска даваат резултати со бројот на новозаразени

Илинка Иљоска

Налепниците за растојание во Либија го добија ликот на Макрон

Илинка Иљоска

Детално за мерките и казните – маските се задолжителни секаде, без нив – 20 евра

Слободен печат

Остави Коментар