Утре без струја делови од Аеродром и Кисела Вода

Корисниците од Јурумлери, делови од Долно Лисиче како и од Драчево: ВИП Драчево и ГрафоХартија во општините Аеродром и Кисела Вода утре од 10:45 до 15:15 часот ќе останат без струја.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, причините за прекинот во снабдувањето со електрична енергија се планираните технички зафати во дистрибутивната електро-мрежа во Град Скопје.

Прочитајте и...  Шведска нуди село на продажба

Прочитај повеќе

Пингвини од зоолошка прошетаа во празен музеј, но никој не очекуваше дека ќе реагирааат вака (ФОТО+ВИДЕО)

Клуге: Наесен можен втор и посмртоносен бран на Ковид-19

Слободен печат

Тачи очекува новата Влада на Косово да се формира што поскоро

МИА Агенција

Протести ширум светот поради убиството на Џорџ Флојд (ФОТО)

Слободен печат

Дука: Во Дебар подолго време не се направени тестирања за Ковид-19

Слободен печат

Таравари смета дека членовите на Комисијата за заразни болести потпаднале под влијание на политиката

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Путин го одложи референдумот за промена на Уставот

Слободен печат

Пет штипски конфекции се затвораат, се врши масовно тестирање на работниците

Слободен печат

Градоначалникот на Бутел во самоизолација, бил во контакт со Лукаревска

Слободен печат

Двојно убиство и самоубиство го потресе југот на Србија, Сурдулица завиена во црно

МИА Агенција

Уставниот суд ја објави одлуката со која се отвора патот за формирање нова влада на Косово

МИА Агенција

Дачиќ и амбасадорот на САД разочарани од Приштина со водедувањето на новите реципрочни мерки

МИА Агенција