Утре без струја дел од скопската општина – Слободен печат
ВестиСкопје

Утре без струја дел од скопската општина

Жителите од Долно Лисиче денеска од 9:20 часот ќе бидат без вода за пиење.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација” – Скопје, прекинот е поради дефект на улицата „9″ бр.2 во населбата Долно Лисиче. Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close