10 C
Скопје

Утре без струја дел од Горно Соње, без вода амбулантата на МВР во Центар

Заради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа, утре без електрична енергија во време од 8:30 до 13:00 часот ќе останат корисниците од село Горно Соње кон крстот во општина Сопиште, соопштија од РЦУК Скопје.

Од РЦУК Скопје информираат дека заради изведување на вододоводен приклучок ф 80 мм на ул. „Тетовска” бр. 40 во Центар, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од улиците „Тетовска”, „Стив Наумов”, „Славе Георгиевски – Шнајдерот” и амбулантата на МВР во општина Центар.

-Прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 9:00 часот, па се до завршување на работите, велат од РЦУК Скопје.

Прочитајте и...  „Слободен печат“ неколку дена по ред е цел на континуирани и добро организирани напади

Поврзани вести

Лондонската полиција уапси маж кој носел секира на улица

Слободен печат

Запленета рекордна количина дрога на хрватско пристаниште: Околу 500 килограми кокаин скриени во контејнер со банани

Слободен печат

Богатството на Џек Ма се зголеми за 2,3 милијарди долари за само еден ден

Слободен печат

Силен земјотрес од 5,2 степени регистриран кај грчките острови Нисирос и Кос

Слободен печат

Инцидент „тежок“ 916 милиони долари: Властите на Суецкиот канал бараат од сопственикот на бродот да ја плати оштетата

Слободен печат

Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани

Слободен печат

Остави Коментар