УСТА: УС Опен останува да се игра според предвиденото

Американската тениска федерација (УСТА) објави дека дека УС Опен и Мастерсот Синсинати кој ќе се игра во Њујорк ќе се играат според предвиденото.

Мастерсот од Синсинати е префрлен во Њујорк на терените каде ќе се игра и УС Опен, треба да започне на 22. август по што веднаш по него ќе започне и грен слем турнирот кој треба да трае се до 13. септември.

УСТА продолжува да ја планира организацијата на УС Опен и Мастерсот во Њујорк. И понатаму нашиот главен приоритет ќе бидат здравјето и безбедноста на тенисерите и тенисерките на двата настани. Направивме план за да го намалиме ризикот од инфекција во делот во кој нема да може да се влезе. Државата Њујорк е едно од најбезбедните места во САД кога станува збор за коронавирусот“, стои во соопштението на УСТА.

Прочитајте и...  Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Прочитај повеќе

Шахтјор моќно до Интер, Севиља за финале против Јунајтед! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мурињо го ангажираше првото летно засилување (ФОТО)

Слободен печат

Нашите ракометарки ќе го бркаат мундијалскиот бараж во Грција

Слободен печат

УЕФА одложи натпревар од ЛШ поради Ковид-19

Слободен печат

Најдовски си заминува од Вардар, доаѓаат Петровиќ и Игески!

Слободен печат

Харгривс: Од Дортмунд блефираат, Санчо ќе игра за Јунајтед!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ракометарите на Металург со негативни тестови на коронавирус

Слободен печат

Ибрахимовиќ ужива на одмор и ја исмева Англија! (ВИДЕО)

Слободен печат

ЛШ, Матеус: Левандовски е подобар и од Меси!

Слободен печат

Од ФФМ разочарани поради односот на одговорните лица во Општина Прилеп

Слободен печат

„Дрим-тимот“ на ФИБА Евробаскет во последните две децении

Слободен печат

ЛШ, Тухел: Одбраната ќе биде многу важна против Аталанта!

Слободен печат