Уште тројца млади на возраст од 19 и 22 години заболени од Ковид-19 во Кавадарци

Уште тројца млади заболеа од Ковид -19 во Кавадарци, ова денеска за МИА го потврди доктор Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Станува збор за две машки и едно женско лице, на возраст од 19 и 22 години, од познати кластери.

Сите се со лесна клиничка слика и на домашно лекување. Се работи на нивните контакти, со цел нивна изолација.

Прочитајте и...  Италијанското обвинителство осомничи 237 лица за шверцање на дрога, од нив 117 Албанци

Прочитај повеќе

Се урна надвозник близу Москва, над 50 повредени (ВИДЕО)

Слободен печат

Врачено Рациновото признание за 2020 на Томислав Османли

Слободен печат

Швајцарците го одбија предлогот на десницата за ограничување на имиграцијата од земјите на ЕУ

Слободен печат

Инцидентите со полицајците под лупа на Македонскиот полициски синдикат

Биланси од судирите на Ерменија и Азербејџан во Нагорно Карабах (ВИДЕО)

Слободен печат

Папата апелира за мир во регионот на Кавказ

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Акар: Анкара го поддржува Баку

Слободен печат

Во „Викендот без ДДВ“ ќе се купуваат домашни производи и ИТ опрема до 30.000 денари

Слободен печат

Заев: Никој нема да биде изоставен со четвртиот пакет мерки (ВИДЕО)

Слободен печат

Рама од Валона најави: Албанија ќе ги олесни анти-ковид мерките

Слободен печат

Силен земјотрес во близина на Света Гора

МИА Агенција

Помпео на средби со Мицотакис и Денедиас во Атина

МИА Агенција