Уште подобри како „златни“ резерви: Бејл, Тоти, Меси, Роналдо..(ВИДЕО)

Вреди да се погледне неверојатната партија на Роберт Левандовски на дуелот со Волфсбург, ремек-делото на Златан Ибрахимовиќ во дресот на ЛА Галакси…

Во овој период луѓето ширум светот, вклучувајќи ги и спортистите се наоѓаат во домашна изолација, карантин поради пандемијата на коронавирусот.

Во ова одлично видео погледнете како едни од најпознатите фудбалски имиња во светот можат да бидат уште подобри на натпреварите кога ќе добијат шанса од клупата.

Помеѓу нив се наоѓа и моментно најдобриот фудбалер на светот, Лионел Меси, кој блескаше на дуелот против Реал Бетис.

Потоа, вреди да се погледне неверојатната партија на Роберт Левандовски на дуелот со Волфсбург, ремек-делото на Златан Ибрахимовиќ во дресот на американскиот Лос Анџелес Галакси…

На оваа листа се наоѓаат уште Франческо Тоти, Кристијано Роналдо, Марио Геце, Џорџино Вајналдум, Герет Бејл, Едер, Јулиано Белети, Кевин-Принс Боатенг, Серхи Роберто.

Прочитајте и...  Алиоски од клупата го гледаше поразот на Лидс! (ВИДЕО)

Дефинитивно за овие „златни“ и легендарни замени голема заслугаат имаат и самите тренери. Секоја чест!

Поврзани вести

Алиоски од клупата го гледаше поразот на Лидс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Пирло: Дибала е голем шампион и наскоро ќе биде на терените!

Слободен печат

Ѓоковиќ го стигна Надал и запиша нов рекорд

Слободен печат

Лацио повторно во ЛШ: УЕФА потсети на мајсторијата на Пандев против Реал! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голманот на Евертон без казна за повредата на Ван Дајк!

Слободен печат

Солскјер изненади со списокот на играчи пред дуелот со ПСЖ

Слободен печат

Остави Коментар