Уште една пациентка со респираторна инфекција се јавила на Инфективна, патувала во Северна Италија

Министерот за здравство Венко Филипче на денешната прес конференција истакна дека засега нема нов случај на заразен со коронавирус во Македонија. Тој посочи дека резултатите од тестот се негативни кај возачот на комбето кој пристигна од Италија и двете лица кои вчера избегаа од изолација во штипската болница. -Има една … Продолжи со читање Уште една пациентка со респираторна инфекција се јавила на Инфективна, патувала во Северна Италија