-4 C
Скопје

Уште една наставничка од Кавадарци позитивна на ковид-19

Уште една наставничка од Кавадарци е позитивна на КОВИД-19, но таа работи надвор од оваа општина, потврди за МИА д-р Ристе Јовановски, специјалист епидемиолог при кавадаречкиот Центар за јавно здравје.

Во Тиквешко во последните 24 часа се потврдени 12 нови случаи, 10 во Кавадарци и по еден во Неготино и Демир Капија. Тие се на возраст од 34 до 69 години.

Шахпаска: Во изолација се 482 деца и 77 вработени во градинките, но ситуацијата е под контрола

Прочитајте и...  Во Порторико се урна голем радио телескоп

Поврзани вести

Над 64 милиони луѓе во светот заразени со Ковид-19

И.И.

Заев: Обидот да се блокира Собранието е опасно, срамно и неодговорно однесување

Слободен печат

ВИДЕО | Георгиевски: Бевме убедувани дека мора да се бориме против Бугарија, дека може да нè нападне секој момент

Слободен печат

Во светот околу 500 новинари починаа од последици од Ковид-19

Слободен печат

Попов: Билатералните спорови треба да останат надвор од процесот на преговори

Слободен печат

ВИДЕО: Во инцидентот во Трир четири жртви и 15 повредени, возачот уапсен

Слободен печат

Остави Коментар