Уште една награда за убавина: Македонката Андријана од Кемер се враќа со титула „Мис Бикини“ (ФОТО)

Викендов во Кемер, Турција се одржа изборот за „Мис АУРА Интернатионал 2020“ на кој учество земаа 40 девојки од целиот свет.  

Нашата Андријана Илиоска направи убав успех освојувајќи ја титулата „Мис Бикини“. Победничка е претставничката на Португалија, Прва придружничка е убавицата од Латвија, а втора претставничката на Татарстан.

Фото: Промо

Изборот се одржа во прекрасниот во еден од најлуксузните хотели во Кемер, каде девојките претстојуваа 15 дена.

Фото: Промо

Лиценцата за Македонија за овој избор ја поседува Модното студио „Црнокрак“.

Фото: Промо

Прочитајте и...  Во екот на пандемијата на коронавирусот, зошто е потребен витаминот К?

Поврзани вести

Што треба да јадете по вежбање: Храна за обновување на мускулите

Слободен Печат

Како Старите Грци се справувале со депресијата и со анксиозноста

Слободен печат

Научниците открија колку долго коронавирусот се задржува на кожата

Слободен печат

Дневен хороскоп за 24 октомври 2020: На Јарецот нема да му недостига страст, а Бикот конечно ќе мрдне од мртвата точка

Слободен Печат

ВИЦ НА ДЕНОТ: Мерки

Слободен печат

ФОТО: Ќерката на актерот Алек Болдвин повика на гласање со топлес фотографии

Слободен Печат

Остави Коментар