10 C
Скопје

Уште една награда за убавина: Македонката Андријана од Кемер се враќа со титула „Мис Бикини“ (ФОТО)

Викендов во Кемер, Турција се одржа изборот за „Мис АУРА Интернатионал 2020“ на кој учество земаа 40 девојки од целиот свет.  

Нашата Андријана Илиоска направи убав успех освојувајќи ја титулата „Мис Бикини“. Победничка е претставничката на Португалија, Прва придружничка е убавицата од Латвија, а втора претставничката на Татарстан.

Фото: Промо

Изборот се одржа во прекрасниот во еден од најлуксузните хотели во Кемер, каде девојките претстојуваа 15 дена.

Фото: Промо

Лиценцата за Македонија за овој избор ја поседува Модното студио „Црнокрак“.

Фото: Промо

Прочитајте и...  Разговор со Александра Миланова, сценаристка на релација Скопје - Лос Анџелес: Контактите се еден од најважните фактори за успех во Холивуд

Поврзани вести

Калифорниската сорта е позаразна и поотпорна на вакцини

Слободен печат

ВИДЕО | Дигидог, робот куче: Необична и малку застрашувачка помош на полицијата на Њујорк

Слободен печат

Маја Кикириткова со искрена и потресна исповед: Ова е моето тело после два тешки царски реза

Ирена Трајкова

Елдина им рече „не“ на бричевите, на епилаторите, на восокот и на пинцетите и реши веќе да не ги отстранува влакната од своето тело

Слободен печат

Карди Би проговори за сите естетски операции: Мислев дека сум грда

Слободен Печат

Тапанарот Драгољуб Ѓуришиќ кој свиреше во „Леб и сол“ заврши во болница поради коронавирус

Слободен Печат

Остави Коментар